نور پردازی :

هدف از نور پردازی :

از نگاه روانشناسی حس بینایی از حواس پنج گانه از اهمیت زیادی برخوردار است به گونه ای که میزان نور و نوع نور در محیط زندگی ، بر کنش ها و واکنش ها تاثیر بزرگی دارد.

با کم رنگ شدن تاثیر نور طبیعی در روز با توجه به ساختار جدید شهر ها ، نور پردازی به خصوص نور پردازی بر روی نمای ساختمان برای جبران این امر بسیار موثر می باشد.نور پردازی در ساختمان جلوه ای متفاوت از ساختار شهری و همچنین ساختمان شما در شب را تداعی می کند.

نکات مهم در نور پردازی :

امروزه انواع و اقسام مختلفی از چراغ ها به جهت نور پردازی در ساختمان در بازار موجود می باشد. برای تهیه و نصب چراغ ها باید به نکاتی مانند کیفیت چراغ ها ، نوع نور منتشر شونده از چراغ ها ، زاویه پرتاب نور و همچنین نوع پرتاب نور توجه کرد.

به عنوان مثال در ساختار سیستم های روشنایی نوع عدسی به کار رفته (محدب و یا مقعر بودن) سبب می شود تا پرتوهای نور میل به متمرکز شدن در یک نقطه ویا دور شدن از هم را داشته باشند.

به عبارتی ساده تر بعضی از عدسی ها نور را جمع می کنند و برخی نور را پخش می نمایند.

ایده های خلاقانه ای برای نور پردازی وجود دارد که باعث زیبایی و تاثیر گذاری بیشتری برای بیننده می شود.جانمایی و طراحی چگونگی نصب و راه اندازی سیستم های روشنایی نیاز به تخصص و همچنین ایده های خلاقانه دارد تا بتواند نتیجه دلخواه و مطلوب را برای شما فراهم آورد.

دستگاه های متعددی برای پردازش عکس و فیلم و لیزر بر روی نمای ساختمان در بازار وجود دارد که این امکان را به شما می دهد تا عکس و اسلاید های عکس و فیلم و یا حتی طرح های لیزری را بر روی نمای ساختمان خود نمایان سازید تا توجه همگان را به خود جلب کند.

در نهایت باید به این امر اشاره کرد که نور پردازی ساختمان ، هویت جدیدی به ساختمان شما و جلوه ی شهرمان در شب می دهد.

مقالات مرتبط

با ما تماس بگیرید

تیم فنی ما پاسخگوی تمامی سوالات و نیازهای فنی شما می باشد.

09125856397 - 02166374317