دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته اغلب بعنوان نظارت بر اماکن داخلی و خارجی تعریف شده مورد استفاده قرار می گیرند.این دوربین ها از نظر کیفیت ، نحوه نصب و راه اندازی ، زاویه تصویر برداری ، سهولت در استفاده ، میزان امنیت و ... تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در این مقاله قصد بررسی دوربین های HD و IP را داریم.

دوربین های HD

دوربین های HD (High definition camera) معمولا به دوربین هایی با رزولوشن 1 مگاپیکسل گفته می شود. کیفیت تصویر این دوربین ها خوب و مطلوب می باشد و کیفیت آن تا حد بالایی بهتر از دوربین هی آنالوگ می باشد.

تغذیه این دوربین ها به صورتی است که برای هر دوربین نیاز کابل کشی مستقیم جداگانه از DVR تا دوربین شما می باشد.

برای دسترسی و کنترل دوربین های HD نیاز به DVR می باشد.

این نوع از دوربین ها از لحاظ اقتصادی قیمت مناسبی داشته و فرصتی مناسبی برای دارندگان سیستم آنالوگ می باشد تا سیستم خود را به HD ارتقا دهند تا بتوانند از کیفیت و امنیت بیشتری بهرهمند شوند.

دوربین های IP

دوربین های IP (Internet protocol camera) بالاترین کیفیت را در بین دوربین های مداربسته داشته و همچنین قابلیت فشرده سازی برای سهولت در انتقال داده ها را دارا می باشند.

تغذیه این دور بین ها از طریق شبکه Poe (Power ove Ethernet) می باشد. برق رسانی برای دوربین ها از طریق کابل انتقال اطلاعات انجام می شود که برق مصرفی را مستقیما از دستگاه NVR دریافت می نمایند. این مزیت سبب می شود تا نصب و راه اندازی این دوربین ها از دوربین های HD از سهولت بیشتری برخوردار باشند.

برای فعال بودن این دوربین ها نیاز به ارتباط آنها به شبکه مشترکی با NVR مورد نظر می باشد.

بر خلاف دوربین های HD قابلیت کنترل و دسترسی به طور مستقیم از شبکه اینترنت در دوربین های IP وجود دارد که شما با اتصال به اینرنت می توانید تصویر را با کیفیت بالا از تلفن همراه خود مشاهده فرمائید.

تشخیص چهره و عکس برداری در سرعت بالا از دوربین های خودرو قابلیت هایی است که باید در مورد این نوع از دوربین ها به آن اشاره کرد.استفاده بهینه از کابل های ارتباطی مخصوصا در پروژه های عظیم استفاده از آنها را از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می نماید.

در بین تمامی دوربین ها ، دوربین های IP از بالاترین سیستم های امنیتی برخوردار می باشند.

از معایب این دوربین ها میتوان به قیمت بالای دوربین ها در بازار نسبت به مدل های دیگر و همچنین محدودیت پهنای باند اشاره کرد.

در صنعت دوربین های مدار بسته ، دوربین های HIKVISION(محصول ساخت چین) و MOBOTIX(محصول ساخت آلمان) از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

دوربین های HIKVISION سال های متوالی است که پیشتاز در این عرصه می باشد.

سهولت در استفاده ، نصب و راه اندازی ساده ، زاویه دید باز ، مشاهده تصویر بر روی تلفن همراه ، انتقال تصویر رایگان مادام العمر و .... از مزیت های این محصول چینی می باشد آن را از سایر محصولات متمایز می نماید.

سیستم UPS در دوربین های مدار بسته

سیستم UPS (Uninterru ptible power supply) به معنای منبع تغذیه پشتیبانی می باشد.این سیستم در هنگام وجود برق آنرا ذخیره می نماید تا در زمان بروز نوسانات برقی و یا قطعی آن به دستگاه شما برق رسانی می کند و به ویژه در زمان قطعی برق به سیستم دوربین مدار بسته شما برق رسانی می کند تا دوربین ها به کار خود ادامه دهند و دستگاه تصاویر را ضبط کند تا امنیت را حتی در زمان قطعی برق نیز برقرار نماید.

UPS تبدیل جریان AC به DC و همچنین DC به AC را به کمک اینورتر انجام می دهد.

میزان زمان بک آپ UPS بر حسب آمپر ساعت

برای انتخاب سیستم مناسب باید به توان مصرفی دستگاه ها ، میزان دلخواه بک آپ بر حسب ساعت ، ولتاژ باتری ها و تعداد باتری ها توجه کرد.

در مورد توان مصرفی باید توجه داشت که هر دوربین به تقریب 15W ،دستگاه DVR و NVR 50W و مانیتور 100W مصرف دارند.توان مصرفی مجموع تمامی مقادیر بالا می باشد.

معادله و فرمول محاسبه به شیوه زیر می باشد:

آمپر ساعت باتری = (توان مصرفی * میزان توان ساعت)/(ولتاژ باطری * تعداد باطری)

با ما تماس بگیرید

تیم فنی ما پاسخگوی تمامی سوالات و نیازهای فنی شما می باشد.

09125856397 - 02166374317